Kierowco, sprawdź swój akumulator!

Jednym z elementów sprawnie działającego samochodu jest sprawdzony akumulator. Jego wartość docenimy zwłaszcza zimą, gdy pojemność akumulatorów (nawet tych sprawdzonych akumulatorów) znacznie spada, a problemy z rozruchem zimnego silnika są znacznie poważniejsze.

Co więc zrobić? Przed nastaniem mrozów warto udać się na test akumulatora. Możemy przeprowadzić go nie tylko w warsztacie samochodowym, ale też bardzo często w sklepach handlujących tego typu artykułami. Test akumulatora pokaże, czy możemy mu jeszcze ufać i czy jego faktyczna pojemność pozwala na bezproblemowe odpalenie samochodu nawet w trakcie mrozów.

Oczywiście sprawdzony akumulator to nie jedyny czynnik, który decyduje o łatwym rozruchu silnika, niemniej jest jednym z ważniejszych czynników. Dlatego udanie się na test akumulatora (czy to do warsztatu samochodowego, czy do punktu sprzedaży) jest czynnością wartą przeprowadzenia przed nastaniem poważniejszych mrozów.

Testujmy akumulatory, sprawdzajmy je, tak aby ustrzec się przykrych niespodzianek związanych z rozładowanym akumulatorem, które nawet obecnie nie są rzadkością, gdy nastanie sroga zima.Kierowco