Jakie są główne parametry felg i co oznacza każdy z nich?

Zamierzasz kupić kilka kół i nie wiesz, jakie są ich parametry. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat ich wyboru.

Ważne jest, aby znać parametry kół pojazdów

Można wybrać odpowiedni zestaw kół, zwracając szczególną uwagę na kilka ważnych parametrów technicznych.

Średnica

Co oznacza średnica obręczy jest również nazywany wymiarem obręczy. Długość koła jest zapisana w calach, a długość ta zależy od wielkości koła.

Ten parametr zostanie wybrany indywidualnie dla samochodu. Średnica koła znajdującego się na kole musi być taka sama jak średnica opony.

Szerokość

Innym ważnym parametrem, który pomoże nam zrozumieć koła samochodu jest ich szerokość. Szerokość to odległość między górnym i dolnym obrzeżem koła. Jest również podawany w calach.

Gdy ludzie pytają o jeden parametr, szerokość obręczy jest pierwszym parametrem. Szerokość kół może być taka sama jak szerokość opon. Możliwe jest, że koła są nieco większe lub mniejsze.

Osadzenie ET

Jest to parametr, który odnosi się do głębokości koła w łuku koła, znany również jako przesunięcie. Jest ona dodatnia lub ujemna. Miejsca mocowania kół muszą być wybrane zgodnie z instrukcjami producenta pojazdu.

Odstępy między śrubami

Jaki rozmiar otworów lub śrub jest potrzebny w zależności od piasty pojazdu? Obręcze samochodów wykonane są z różnego rodzaju przęseł – 4, 5, 6 otworów montażowych.

Wewnątrz obręczy znajduje się otwór środkowy.

To, co robisz, będzie podłączone do piasty pojazdu, więc musisz dostosować go do tego.

Kiedy nie wiesz dokładnie, jakie koła należy umieścić na samochodzie, można użyć konfiguratorów kół, aby określić, które koła pasują do pojazdu. Po otrzymaniu informacji o typie pojazdu lub opon, które są używane, można wskazać obręcze, które mają być używane.