Czy można wynająć zabytkowe auto na minuty?

Wynajem samochodów na minuty to usługa ciesząca się w Polsce coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. W ramach najmu minutowego udostępniane są rozmaite auta, w tym zabytkowe.

Czym jest wynajem samochodów na minuty?

Wynajem samochodów na minuty jest nowoczesną formą najmu krótkoterminowego, niemniej pod wieloma względami różni się od tradycyjnego wynajmu samochodów. Przede wszystkim kwestie formalne wyglądają w tym przypadku inaczej, ponieważ nie jest zawierana żadna pisemna umowa. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację PANEK CarSharing, która jest bardzo prosta w obsłudze. Wynajem samochodu jest w całości obsługiwany z jej poziomu. Aplikacja jest potrzebna przede wszystkim do otworzenia pojazdu, ale także do zakończenia najmu oraz do opłacania przejazdów. Dzięki funkcjom, w jakie została wyposażona, pozwala na szybkie zlokalizowanie wolnego samochodu.

Kiedy warto wynająć zabytkowe auto?

Na flotę firm wynajmujących samochody na minuty składają się głównie auta osobowe przystosowane do jazdy po mieście, ale jak się okazuje, nie tylko one. Na minuty można wypożyczać także auta zabytkowe – Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie taka opcja wchodzi w rachubę. Zabytkowy samochód idealnie sprawdza się w roli środka transportu na podniosłe okazje takie jak np. ślub. Poza tym tego typu auta mają bardzo wielu zwolenników – niejeden kierowca marzy o tym, aby zasiąść za kółkiem starego Chevroleta czy Cadillaca.

Zabytkowe auto na minuty – o tym należy pamiętać!

Chcąc wynająć zabytkowy samochód na minuty, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy wypożyczalnia udostępniająca pojazdy w omawianej formie najmu oferuje taką możliwość. Odbywa się to na określonych warunkach, np. we wspomnianej powyżej aplikacji trzeba wydać pewną kwotę na przejazdy, aby wynająć zabytkowe auto. Zawsze trzeba zapoznać się z zasadami najmu minutowego obowiązującego w danej wypożyczalni. Zarejestrowanie konta w aplikacji jest równoznaczne z akceptacją regulaminu usługodawcy.