Kredyt na samochód? Warto czy nie?

kredyt-samochod

Kupno dobrego samochodu to spory wydatek i nadwyrężenie domowego budżetu. Dlatego większość z nas zadłuża się w bankach, aby móc kupić wymarzone auto. Za dobry samochód używany musimy często sporo zapłacić. Obecnie średnio kosztuje mniej więcej 30 tysięcy złotych, także jeśli planujesz większy samochód. Oczywiście jeśli chcemy nowe auto, to cena jest wyższa i wynosi mniej więcej 100 tysięcy złotych. Przeciętnego Kowalskiego na to nie stać, ale banki oferują kredyty specjalnie na samochód.

Czy warto zaciągać taki kredyt? A może kredyt zwykły gotówkowy?

Kredyt celowy to specjalny rodzaj kredytu, który przeznaczasz na zakup auta. To czy opłaca się brać taki kredyt zależy od warunków finalizowania. Taki kredyt możesz ubiegać się nawet w bankach samochodowych. Aby otrzymać kredyt musisz podać model, rocznik, cenę kupowanego auta oraz wkład własny. Należy również ukazać swoje dochody oraz bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. Na podstawie danych bank określa warunki umowy. Koszta kredytu zależą od wieku samochodu, wartości, wkładu własnego.

Jakie wyróżniamy rodzaje rat kredytu samochodowego

Są to trzy raty:
-raty balonowe – a więc kredyt z ostatnią wysoką ratą  i niższymi pozostałymi ratami,
-raty standardowe,
-raty rozłożone tylko na 2.

Zalety kredytu samochodowego?

-niskie koszta,
-długi okres finalizowania,
-wybór wariantów rat,
-wysoka kwota zobowiązań.

Moto-fakty i inne znakomite treści samochodowe publikuje też nasz drugi portal https://zainwestujwgminie.pl. Odwiedź nas koniecznie!

Wady kredytu samochodowego?

-duża ilość dokumentów- formalności,
-niezbędne zabezpieczenie bank będzie właścicielem samochodu dopóki nie spłacisz kredytu,
-konieczność ubezpieczenia  AC (oczywiście w przypadku kradzieży czy uszkodzenia ubezpieczyciel wypłaci pieniądze bankowi).

W rzeczy samej odpowiedzi na to czy warto brać kredyt na samochód nie ma jednoznacznej. Spłacać trzeba każdy kredyt czy gotówkowy czy kredyt na samochód. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji ile potrzebujemy na zakup samochodu. Jeśli planujesz zakup nowego samochodu to kredyt jest jakimś wyjściem sytuacji, możemy liczyć na niższe oprocentowanie. Kredyt na nowy samochód możesz zaciągnąć w salonie z samochodami nie musisz iść do banku. W salonie jest tylko jedna oferta banku i jesteśmy skazani tylko na tą opcję więc w tej kwestii gdy mamy więcej czasu warto wybrać się do banku.